Türkiye’nin ekstrem aktivite merkezi: ‘althernas.com’

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte birçok zorluk kolaylığa dönüştü. Bu dönüşümde hizmet kalitesi, güvencesi, tüketici odaklı yapı, satın alınan deneyimin önemsenmesi gibi konular biraz arka plana itilmeye başlandı. Bugün sizi bu saydıklarımdan biraz uzağa götürerek Türkiye’nin adrenalin dolu ilk ve tek aktivite merkezi ‘Althernas.com’ ile tanıştıracağım.

Althernas.com’dan hizmet alımı yaptığınızda işiniz bitmiyor, tam aksine yeni başlıyor. Yaşayacağınız deneyim merkeze alınıyor ve hayatınızda yaşayacağınız ve belki de en keyifli olabilecek ‘O AN’lardan bir tanesine odaklanıyor.

Haydi ‘Macerayı Yakalayalım’…

Althernas.com nedir?

Biz althernas.com’u ekstrem temelli aktiviteler için online rezervasyon sistemi olarak tanımlıyoruz. Şu an hizmet sağlayıcı firmalarımız ise bizi aktivitelerin booking.com’u olarak tanımlıyor.althernas.com‘ kullanıcıların yapmak istedikleri aktiviteleri hangi firma ile gerçekleştirebileceğini, firmanın ve eğitmenlerinin deneyimini, kullandıkları ekipmanları, katılmak istenilen aktivitenin tüm detaylarını ve karşılaştırmalı fiyatlarını sağlayan platform.

Althernas fikri nasıl doğdu?

En iyi çözüm ihtiyaç sahibinden gelirmiş. Yamaç paraşütü yapmak, eğitimi almak isterken bu aktiviteye yönelik detaylı bilgi sahibi olabileceğimiz, doğru bilgiye ulaşabileceğimiz bir online platform aradık bulamayınca biz yapalım istedik.

Şu an kaç farklı lokasyonda, kaç farklı aktiveniz mevcut?

Her geçen gün artmakla birlikte yaz sezonu için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 16 farklı lokasyon, 42’nin üzerinde aktivite ile hizmet vermekteyiz.

althernas-aktivite-illeri

Tüketicilerin yaşayabileceği olası sorunlar karşısında güvenceleriniz neler?

Althernas.com içinde hizmet veren firmalar bağlı bulundukları sektör ve federasyonların tabii oldukları tüm gereklilikleri kontrol edilerek seçilmekte. Buradaki müşteri memnuniyeti ise tamamen althernas.com destek ekibi tarafından takip edilmektedir. Kullanıcıların internet üzerinden güvenli ödeme yapabilmesi adına althernas.com tüm gerekli altyapı ve güvenlik sertifikalarına sahip. Kullanıcılar hizmet kalitesi, hizmet içeriği ve benzeri tüm şartları açıkça görerek satın alabilmekteler.

esktrem-sporlar

Aktiviteyi satın aldıktan sonra iptal etmek istedim. Bu yönde bir hizmetiniz bulunuyor mu?

Althernas.com’dan satın alınan aktiviteler gerçekleştirme gününe 48 saat kalana dek ücretsiz bir şekilde iade edilebiliyor.

 

Son yıllarda birçok kampanya sitesi hayata geçti. Bu sitelerden farklı olan yönleriniz nedir?

Ekstrem temelli aktiviteleri gerçekleştirmek çoğu zaman gerçekten zor ve cesaret gerektiriyor. Biz bu aktivitelere direk tüm detaylara ulaşarak satın alma imkanı oluşturduk. Bu zorlayıcı aktiviteleri indirim veya kampanya siteleri üzerinden satmanın yanlış olduğu düşüncesindeyiz. Çünkü bu hizmetlerin sabit bir içeriği ve fiyat politikası olması gerekiyor. 2000 metre yüksekliğinden gerçekleştireceğiniz bir yamaç paraşüt hizmetini kampanya dahilinde satamazsınız. Aktivitenin kendisi yeterince heyecan dolu iken yanlış maceralara kullanıcıları sürüklemek istemeyiz. O yüzden althernas.com’u indirim veya bir kampanya sitesi olarak değil doğru hizmet ve doğru fiyat üzerine konumlandırdık.

Aktivite sonrası deneyimi neden bu kadar önemsemektesiniz?

Projeyi hayata geçirmeden önce yapılan saha çalışmalarında bünyemizdeki aktiviteleri yapan kişilerin aidiyet duygusunu çok yüksek olduğunu fark ettik. Kitesurf yapan bir kullanıcının uçurtmasının markası yada snow board yapan kullanıcın kiralamak istediği board onun için büyük anlam ifade ediyor. Diğer taraftan bu aktivitelerin herkesin ölmeden önce yapılacaklar listesinde çoğunlukla yer aldığını yada yüzme bilmeyen birinin dalış yapma hayali, yükseklik korkusu olan birinin yamaç paraşütü ve balon uçuşu yapmak istediğini gördük. Tüm bu heyecan, tutkunun çok iyi bir deneyime dönüşmesi için kullanıcı deneyim tüm aşamalarda olmazsa olmazımız durumunda.althernas-aktiviteler

İzmir’de bir girişime imza atmanın psikolojik zorlukları yadsınamayacak kadar fazla. Bu zorlukları nasıl aştınız? Bu yönde girişimcilere tavsiyeleriniz neler olur?

Bir çok sektör ve insan için İstanbul merkez konumunda. Belki sırf bu yüzden İzmir’de olmayı her ne  kadar zorlukları olsa da tercih ediyoruz. Girişimcilik özellikle bir startupsanız mevcut düzenin dışında işler yaparak yenilik doğurmayı gerektiriyor. Bizim kendimize tavsiyemiz her zaman yaptığımız işe inanmak ve sonuna kadar süreci ilerletmek olmuştur.

Hayallerinizin arkasından giderek birçok girişimciye örnek oldunuz. Bu konu hakkında söylemek istediğiniz bir şey var mıdır?

Şahsım adına girişimcilik serüveninde henüz yolun başındayım. Şu ana kadar bu serüveni keşfetmeye çalışıyorum. Samimi olmak gerekirse hayal ettiğimden ve planladığımdan zor bir süreçmiş girişimcilik. O yüzden söyleyebileceğim şey kendinize ve yaptığınız işe inandığınız sürece başarı veya başarısızlık kavramının üzerine çıkıp bu sürecin keyfini çıkarmaya bakılmalı.

Son olarak hedeflerinizden bahsedelim isterim. Bundan sonraki yol haritanız nedir?

Althernas.com için globalleşmesini istiyoruz. Dünyanın her noktası için uçak bileti ve otel rezervasyonunu online olarak yapmak çok kolaylaştı. Artık oraya gittiğimde ne yapabilirim sorusuna aktivite dikeyinde cevap olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Dubai’nin en yüksek gökdelininden skydive yapmak basit bir işleme gelinceye dek tüm gücümüzü buraya ayırdık. Tabiki girişimcilik isteği başlı başına bir macera. Yeni serüvenleri ve yeni çalışmalarımızı zamanı geldiğinde hayata almak için tekrar başa döneceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir