Markalaşmanın Önemi

Pazarlama halen tam anlamıyla stratejik bir şirket yönetim biçimi olarak görülmüyor. Marka yönetimi konusu da buna benzer bir seviyede. Sadece globale açılmak için değil bir şirketin karlılığının veya performansının arttırılması için bu konuları doğru anlamak ve konumlandırmak bir o kadar önemli.

Bu başlıkların altında yer alan tüm detayların önemi günden güne katlanarak gelişmekte. Bu konular özellikle girişimcilik evreninde de baskın bir şekilde kendisini göstermeye başladı. Pazarlama ve marka konuları giderek tercihi ve varlığı doğrudan belirleyici bir faktör olarak da karşımıza çıkmakta.

Ekotürk ekranlarından yayınlanan “Son Seans” programında Özlem Karakullukçu ile markalaşmanın önemi, yeni dönem tüketici beklentileri ve girişimcilik evreninde markalaşmanın önemi konularını değerlendirdik. Programın ilk başlarında markalaşmanın nasıl anlaşıldığı üzerinde durmaya çalıştık. İlerleyen bölümlerde de markanın hem girişimcilik ekosisteminde hem de tüketici nezdinde nasıl ele alınması gerektiğine dair konuştuk.

Programın sonlarına doğru da yeni trendler ve tüketiciyi anlamak üzerine keyifli değerlendirmeler yaptık. Umarım ki izlerken keyif alacağınız keyifli bir program olmuştur 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir