Boğaz’da Kano Keyfi

Uzun zamandır planladığım aktivitelerden bir tanesi de Boğaz’da kano yapmaktı. Denize yönelik yapılan her aktiviteyi ayrı seviyorum ama hem boğazda olup hem de suyun üzerine bu kadar yakın olmanın heyecanı ve ruhu oldukça farklı.

Bugüne kadar boğazda iki kez kano kullandım. Her deneyimden sonra bir şeyler daha öğrendiğim ve bu aktivitenin detaylarını da sizler için bir araya getirdim. İstanbul Boğaz’ında kano yapmak hem güvenli hem de bir o kadar keyifli. Saatlik ücret olarak kişi başı 400 TL (2022 Ağustos) alınıyor. Yanınıza cep telefonunuzu alabildiğiniz için ekstra bir fotoğraf çekim ücreti söz konusu değil.

İlk yaptığımdan bu yana hep Bosphorus Kürek – Kano’yu tercih ettim. Yerleri Anadolu Hisarı’nda bulunuyor. Buranın çalışanları hem kibar ve bilgili hem de bir o kadar özenliler. Boğaz’da kano yapmak istiyorsanız mutlaka erken saatlerde yapmanızı öneririm çünkü güneşin tepede olduğu zamanlarda çok keyifli olmuyor. Eğer 09:00’dan sonra yapacaksanız yanınızda mutlaka şapka olsun ve uzun kollu ama ince giysiler tercih edin derim. Ayrıca yanınıza kahve veya farklı bir içecekte alırsanız, dinlenme sırasında oldukça güzel oluyor.

Yanınızda onlarca tonluk gemiler geçmesine karşın kanonuzu dalganın yönüne döndürdüğünüzde hiçbir sorun yaşamıyorsunuz. Can yeleği takmanın zorunda olduğu bu aktivite bir o kadar da güvenli. Zaten kano ile hareket edebileceğiniz alanlar belirli olduğu için hocalar o konuda sizi yönlendiriyor.

İstanbul’un tam merkezinde keyfi böylesine yüksek deneyimleri seviyorum. Kano yaparken sadece 2-3 dakikalık briefing almanız yeterli. Öyle uzun uzun eğitimler olmadan hızlıca denize çıkabiliyorsunuz. Kanodan sonra da bu bölgede yer alan kahvaltıcılarda kahvaltı yapabilmenizde mümkün. Bundan dolayı çevresiyle düşünüldüğünde tam bir bütünleyici sabah aktivitesi.

Bosphorus Kürek – Kano: https://www.instagram.com/bosphoruskurek

Boğaz’da Kano Keyfi isimli Vlog’u da hemen aşağıya bırakıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir